Tarçınlı Kahve İle Zayıflayanların Yorumları

Tarçınlı kahve kilo verdirir mi? Günümüzde kilosundan memnun olmayan birçok insan vardır. Bu duruma çözüm için araştırılan yöntemler oldukça fazladır.

Tarçınlı Kahve İle Zayıflayanların Yorumları

Tarçınlı kahve kilo verdirir mi? Günümüzde kilosundan memnun olmayan birçok insan vardır. Bu duruma çözüm için araştırılan yöntemler oldukça fazladır. Tarçınlı kahve de bu kapsama girmektedir. İştahı bastırdığı için kendinizi daha uzun süre tok hissetmenize, böylece yemek zamanlarını kontrol altında tutmanız yardımcı olur.

Bunun yanı sıra metabolizmanın hızlı çalışmasını destekler. Bu sayede yağ yakımını ve kilo vermeyi hızlandırır. Ayrıca,

 1. Diyabet hastalığına iyi gelmekte,
 2. Migren ağrılarına etki göstermekte,
 3. Mental ve fiziksel yorgunluğu alarak gevşeme vermektedir.

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tarçınlı kahve bu bakımdan kilo kontrolü yapmanıza yardımcı olabilir. Ancak kahvelerin de kaloriye sahip olduğu unutulmamalı, aşırı tüketim yapılmamalıdır.

Tarçınlı Kahve Nasıl Hazırlanır?

Tarçınlı kahve ne işe yarar? Eğer kahvenizi aromalı içmek istiyorsanız, tarçının getirdiği tat sayesinde yeni bir kahve deneyimine adım atabilirsiniz. Bunun yanı sıra avantajları sayesinde kilo kontrolü de sağlayabilirsiniz.

Evinizde rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz tarçınlı kahve şu şekilde yapılabilir;

 1. Cezveye bir su bardağı süt doldurun.
 2. Bir çay kaşığı toz tarçın ya da bir adet çubu tarçın ekleyin.
 3. Kaynayana kadar pişirin.
 4. Kaynadıktan sonra ocağın altına kapatarak, yaklaşık dört saat tarçınlı sütü dinlendirin.
 5. Zaman dolduktan sonra sütün içinden tarçını alın. Üzerine bir tatlı kaşığı öğütülmüş kahve ekleyin.

Bundan sonra sadece kısık ateşte, köpürene kadar pişirmek kalır. Ardından hemen işime hazırdır. Eğer Türk kahvesi yapmak istiyorsanız aşağıdaki tarif kullanılabilir;

 1. Cezvenin içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyin.
 2. Bir fincan soğuk su ekleyin.
 3. Çay kaşığının ucu ile tarçın alarak ekleyin.
 4. Güzelce karıştırdıktan sonra kısık ateşte kahveyi pişirin.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus da vardır. Bazı insanların tarçına karşı alerjisi, hassasiyeti olabilir. Dolayısıyla bulunuyorsa tüketmemeniz şarttır.

Tarçınlı Kahve Ne Zaman İçilebilir?

Tarçınlı kahve ne zaman içilir? Bu soru özellikle tarçınlı kahveyi ilk kez içmek isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Bu bakımdan aç karnına, gün içerisinde istediğiniz zaman içmeniz mümkündür. Tükettikten sonra iki saate kadar bir şey yiyip içmemeye de özen gösterilmelidir.

Ancak enerjinizi de yenilemek istiyorsanız, günün en yoğun saatlerinde içerek kafein alabilir, böylece hayata daha verimli şekilde devam edebilirsiniz. Eğer kilo kontrolü için tüketecekseniz yanında çikolata, hurma gibi tatlılar tercih edilmemelidir.

Lakin birkaç tane küçük boy hurma ya da birkaç tane ceviz kullanmak mümkündür. Her gün bol miktarda su içmeye de özen gösterilmelidir.

Tarçınlı Kahve ile Kaç Kilo Verilebilir?

Tarçınlı kahve kaç günde zayıflatır? Bu soru kısa sürede zayıflamak isteyenler tarafından sık sık sorulmaktadır. Eğer sağlıklı bir şekilde beslenir ve egzersizlerinizi de ihmal etmezseniz, bir ay içerisinde yaklaşık 6 ile 7 kilo vermeniz mümkündür.

Kilo verdikçe bazı bölgelerde sarkmalar doğal olarak yaşanabilir; ancak bol su tüketerek ve egzersiz yaparak fit bir vücuda sahip olunabilir.

Tarçınlı Kahve İçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kilo vermek istiyorsanız ve yeni yolları arıyorsanız, tarçınlı kahve bunlardan birisidir. Tarçınlı kahve kilo verdirir mi sorusuna evet yanıtı verilebilecek olsa da burada bazı konulara dikkat edilmelidir. Bunların başında spor yapmak ve yediklerinize dikkat etmek gerekir.

Eğer kilo vermek istiyorsanız diyet yapmanız, spor ve yürüyüş gerçekleştirmeniz gerekir. Böylece tarçınlı kahve size en iyi seçenekleri sunabilir. Bunun yanı sıra ani açlıklarda yemek yerine tarçınlı kahve tüketerek, yemeğe kadar dayanmanıza yardımcı olur.